Doprava po celé ČR na nás

Doprava po celé ČR na nás

Jak zjistím, které vitamíny mé tělo potřebuje? Jak funguje dotazník Mujvit?

Nejlepší možnost, jak zjistit, které vitamíny tělu chybí, jsou krevní testy. Hned po krevních testech je druhou nejlepší možností dotazník Mujvit. Dotazník je sestavený našimi specialisty a funguje podobně, jako když byste přišli do nutriční poradny. Odpovídáte na otázky o životním stylu a dotazník produkty buď doporučuje, nebo vylučuje. Jiné vitamíny potřebuje aktivní sportovec a jiné těhotná žena se sedavým zaměstnáním. Vyplnění dotazníku zabere 3-5 minut.

Při vývoji dotazníku jsme použili krevní rozbory několika stovek lidí s různými životními styly a zakomponovali data o jednotlivých účastnících. K tomu aby dotazník na určité nedostatky v životním stylu doporučoval správné doplňky, se použily informace z nejnovějších vědeckých poznatků, studií a výzkumu. Za každým doplňkem, který je doporučován stojí mnoho dat. Každá otázka v dotazníku má svůj důvod a řekne nám o vás potřebné informace, podle kterých vám doporučíme vaše vitamíny na míru. V případě, že užíváte léky, které nejsou v naší databázi, přesměrujeme vás na jednoho z našich specialistů, který si vás vezme na starosti.

Hlavní část dotazníku

Hlavní část dotazníku je zaměřená na otázky o vaší stravě. Pokud máte nějaké z důležitých potravin menší příjem, tak vám doporučí produkt, který vyplní dané mezery. V případě, že máte nějakých mikroživin dostatečný příjem, tak dotazník vyloučí produkty s danými živinami. Je to z toho důvodu, že když přijímáte dostatek dané živiny ze stravy, tak pro vás produkt s obsahem těchto živin nebude mít požadovaný efekt.

Příklad

Pokud netrávíte mnoho času na slunci, tak máte s vysokou pravděpodobností nedostatek vitamínu D a dotazník vám ho doporučí. Pokud vaše strava není bohatá na omega 3 mastné kyseliny, doporučí se vám omega 3. Zároveň když máte ve stravě dostatek omega 3, tak se vám nedoporučí, protože jich získáváte dostatek ze stravy. Na tomto principu dotazník funguje se všemi ostatními vitamíny a minerály. Každá otázka v dotazníku má svůj význam. Otázky jsou spojené i s nadbytkem. Když jíte dostatek ovoce a zeleniny, tak nepotřebujete užívat vitamín C a jeho užívání by nemělo efekt.

Nepotřebuju užívat doplňky stravy – Starter pack

Podle vašich cílů

Dotazník se zaměřuje i na vaše zdravotní cíle. Hlavní vitamíny a minerály mají v těle mnoho funkcí a doporučují se podle vaší stravy. Speciálně zaměřené produkty a byliny, které mají specifické zaměření, se doporučují na základě vašich cílů. Pokud ale nemáte ve stravě dostatek hlavních vitamínu a minerálů, tak se vám zprvu doporučí ty, protože mají na tělo nejvyšší vliv.

Příklad

Jako hlavní cíl zvolíte, že chcete podpořit imunitu, pokud budete přijímat dostatek základních vitamínů ze stravy, dává pro vás smysl zařadit zázvor. Chcete-li zvýšit libido a plodnost, může pro vás být vhodný kotvičník zemní, nebo maca peruánská. Dotazník vám tedy doporučí i speciálně zaměřené produkty jako nástavbu k hlavním mikroživinám.

Doplňky stravy a léky

Mnoho lidí užívá léky, které mohou s vitamíny negativně interagovat, nebo vyčerpávají hladiny některých mikronutrientů. Dotazník tyto informace zpracovává a poté je promítá do doporučení.

Příklad

Léky na ředění krve mohou interagovat s vitamíny rozpustnými v tucích a způsobovat vyšší účinnost těchto léků. To pak může být i zdraví nebezpečné. Maca peruánská by se neměla užívat společně s antikoncepcí, protože potlačuje její účinky. Inhibitory protonové pumpy snižují vstřebávání vitamínu B12 a pro tyto lidi je důležitý jeho vyšší příjem.

Dotazník pracuje s těmito informacemi a produkty, které mohou interagovat s léky, vylučuje a mikroživiny, které léky vyčerpávají, doporučuje. Pokud nějaké léky v dotazníku nemáme zpracované, tak se z dotazníku dostanete k našemu specialistovi, který se na vaše odpovědi podrobně podívá a zašle vám doporučení do emailu.

Nevíte si rady s vitamíny?
Postaráme se, aby vaše tělo dostalo to, co potřebuje. Začněte konzultací zdarma a získejte doporučení na míru vašemu tělu. Poradíme vám.

Dotazník v porovnání s ostatními možnostmi.

Mikroživiny mají v těle mnoho funkcí. U základních vitamínů a minerálů tedy nejde určit jejich přesné zaměření. Nefunguje to totiž tak, že na oslabenou imunitu vám pomůže pouze vitamín C. Na imunitu má vliv mnoho vitamínů a minerálů a pokud máte jedné z daných mikroživin nedostatek, tak se to projevuje i oslabenou imunitou. Není to pouze o jednom článku, který doporučuje určitý vitamín. Je to vše více komplexní, protože mnoho vitamínů funguje synergicky. Když doplníte základní hladiny mikroživin, projeví se to na celkovém zdraví a vyřeší to i vás specifický problém, na kterém se nedostatek projevuje.  

Příklad

Chcete podpořit kvalitu vlasů, nehtů a pleti nebo máte problémy s klouby. Přečtete si mnoho článků, že vám může pomoci kolagen. Začnete ho užívat a kolagen na vás nemá žádný efekt. Je to tím, že netrávíte mnoho času na slunci, to způsobuje nedostatek vitamínu D. Zároveň nejíte mléčné výrobky a tak máte nižší hladinu vápníku. Vápník a vitamín D jsou základní mikroživiny a jejich nedostatek vám způsobuje dané problémy. V případě, že si vyplníte dotazník, tak vám tyto produkty budou doporučeny, jako první. Když, ale máte tyto hlavní věci vyřešené, jste často na slunci a v jídelníčku máte pravidelně mléčné výrobky, tak vám dotazník doporučí kolagen. V tomto případě vám již kolagen může pomoci. Kolagen je nástavba a může vám pomoci pouze tehdy, když jsou hlavní hladiny vitamínů a minerálů v pořádku.

Závěr

Dotazník je po krevních testech druhá nejlepší možnost, jak zjistit, které vitamíny vám mohou pomoci. Zároveň, když si nebudete se svým doporučením jistí, máte vždy možnost své doporučení probrat s jedním z našich specialistů.

Začněte konzultací zdarma

A získejte doporučení vitamínů na míru vašemu tělu a cílům, podpořené odborníky na výživu během 3 až 5 minut.