Doprava po celé ČR na nás

Doprava po celé ČR na nás

Hořčík chelát

Hořčík pomáhá s více než 300 enzymovými a biochemickými reakcemi v těle, včetně syntézy bílkovin, funkce svalů a nervů, kontrolu hladiny glukózy v krvi a regulaci krevního tlaku. Je nezbytný pro produkci energie, hustotu kostí a má pozitivní vliv na regeneraci a spánek.

30 Kapslí, (Hořčík: 83 mg) V chelátové vazbě - nejlépe vstřebatelná vazba hořčíku.
Referenční hodnota příjmů viz. etiketa.
Dobře podložené výzkumem, 

O Hořčíku

Hořčík neboli bisglycinát hořečnatý, jedná se o chelátovou vazbu hořčíku, která je tělem nejlépe vstřebatelná. Hořčík pomáhá s více než 300 enzymovými a biochemickými reakcemi v těle, včetně syntézy bílkovin, funkce svalů a nervů, kontrolu hladiny glukózy v krvi a regulaci krevního tlaku. Je nezbytný pro produkci energie, syntézu DNA, RNA, přispívá ke strukturálnímu vývoji kostí a má pozitivní vliv na regeneraci a spánek. Hořčík se také podílí na aktivním transportu vápenatých a draselných iontů přes buněčné membrány, což je proces důležitý pro vedení nervových impulzů, svalovou kontrakci a normální srdeční rytmus. Hořčík je součástí některých léků proti křečím, k léčení stavů nedostatku hořčíku, pálení žáhy a žaludečním potížím způsobeným vyšší kyselostí v žaludku.

Hořčík patří mezi makrominerály, které tělo potřebuje ve větším množství. Přirozeně nachází v ořechách, luštěninách, semínkách, cereáliích, pohance, banánech, zelené listové zelenině a avokádě. Doporučená denní dávka hořčíku se pohybuje v rozmezí od 375 miligramů, nicméně dávkování hořčíku byste měli přizpůsobit svému životnímu stylu. Nedostatečný příjem hořčíku se projevuje třesem, svalovými křečemi (včetně menstruačních bolestí), pálením a brněním kůže, bušením srdce a migrénami.

„Hořčík bych doporučil lidem s aktivním životním stylem a lidem, kteří trpí na časté křeče. Důležitý je také pro lidi se zhoršenou regenerací a špatným spánkem.“
Ing. Vít ŠimbovskýNutriční specialista Mujvit

Hořčík je důležitý pro zdraví kostí. Spolu s vápníkem a dalšími minerály podporuje tvorbu a udržování silných a zdravých kostí. Hořčík je nezbytný pro přeměnu vitamínu D na jeho aktivní formu, která je klíčová pro absorpci vápníku do kostí.

Hořčík je nezbytný pro správnou svalovou funkci. Pomáhá uvolňovat svalové napětí a podporuje svalovou kontrakci. Dostatek hořčíku v těle může přispět k normální funkci svalů, snížení svalových křečí, zvýšení svalového výkonu a zlepšení regenerace.

Hořčík je klíčový pro energetický metabolismus v těle. Podporuje přeměnu potravy na energii a účastní se tvorby adenosintrifosfátu (ATP), který je základem pro energii v buňkách. Dostatečná hladina hořčíku může pomoci snížit únavu a zvýšit fyzickou i duševní vitalitu.

Hořčík hraje důležitou roli při podpoře zdravého spánku. Pomáhá uvolňovat svalové napětí, snižuje stres a podporuje relaxaci. Hořčík je také důležitý pro tvorbu neurotransmiterů, jako je serotonin, který ovlivňuje náladu a spánek. Dostatečná hladina hořčíku v těle může přispět k lepšímu a klidnějšímu spánku.

Výzkum a provedené
studie.


Počet provedených studií

8

Roky studia
 

2007-2017

Potřeba hořčíku v těle se může během cvičení zvýšit. Jedna studie elitních basketbalových hráčů ukázala, že užívání hořčíku denně vedlo ke zlepšení ukazatelů poškození svalů po celou sezónu. *Počet provedených studií

4

Roky studia
 

2001-2012

Některé důkazy naznačují, že suplementace hořčíku může pomoci s občasnou nespavostí, zvláště pokud máte nedostatek hořčíku. *


*Tento vědecký výzkum je určen pouze pro informační účely. Uvedené výsledky se nemusí nutně projevit u všech osob. Mujvit poskytuje tyto informace jako službu. Tyto informace by neměly být používány, jako doporučení na konkrétní produkty. Jedná se o doplněk stravy, a tudíž tento produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy.

Často kladené dotazy

Co je Hořčík?

Hořčík je makrominerál, který tělo potřebuje ve větším množství. Je jeden z nejhojnějších prvků v těle a má několik základních funkcí. Bisglycinát hořečnatý je chelátová vazba hořčíku, která je tělem nejlépe vstřebatelná.

Proč hořčík chelát?

Horčík chelát neboli bisglycinát hořečnatý je nejlépe vstřebatelná vazba hořčíku.

Pozitivní účinky hořčíku?

Hořčík pomáhá s více než 300 enzymovými a biochemickými reakcemi v těle, včetně syntézy bílkovin, funkce svalů a nervů, kontrolu hladiny glukózy v krvi a regulaci krevního tlaku. Je nezbytný pro produkci energie, syntézu DNA, RNA, přispívá ke strukturálnímu vývoji kostí a má pozitivní vliv na regeneraci a spánek. Hořčík se také podílí na aktivním transportu vápenatých a draselných iontů přes buněčné membrány, což je proces důležitý pro vedení nervových impulzů, svalovou kontrakci a normální srdeční rytmus.

V jakých potravinách je obsažen hořčík?

Hořčík je obsažen v ořechách, luštěninách, semínkách, cereáliích, pohance, banánech, zelené listové zelenině a avokádě.

Příznaky nedostatku hořčíku?

Nedostatek hořčíku se projevuje třesem, svalovými křečemi (včetně menstruačních bolestí), pálením a brněním kůže, bušením srdce a migrénami.

U jakých lidí je vyšší pravděpodobnost nedostatku hořčíku?

Jeho velkým nedostatkem mohou trpět lidé se špatnou stravou, při vysokém fyzickém výdeji, při cukrovce 2. typu a se zažívacími problémy, jako je např. Crohnova choroba.

Při jakých zdravotních problémech je dobré užívat hořčík?

Užívání hořčíku může pomoci lidem, kteří mají časté křeče, nedostatek hořčíku v krvi, při pálení žáhy a při žaludečních potížích způsobených vyšší kyselostí v žaludku.

Upozornění:

Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada plnohodnotné stravy. Doplňky stravy nenahrazují vyváženou stravu a zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte po uplynutí minimální doby trvanlivosti. Přípravek se nedoporučuje při přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Těhotným ženám a kojícím matkám doporučujeme poradit se s lékařem. Výrobek není určen pro děti do 3 let.

Podobné produkty