Doprava po celé ČR na nás

Doprava po celé ČR na nás

Vitamín C

Vitamín C je důležitý antioxidant, který je nezbytný pro růst, vývoj a obnovu všech tělesných tkání. Je zodpovědný za biosyntézu kolagenu (hlavní strukturální bílkovina v kůži) a zlepšuje vstřebávání železa, má také důležitou roli v imunitních funkcích těla.

30 Kapslí, (Vitamín C: 500 mg) Silnější vitamín C ideální pro podporu imunity.
Referenční hodnota příjmů viz. etiketa.
Dobře podložené výzkumem, 

Skladem

130 Kč

O Vitamínu C

Vitamín C, známý také jako kyselina askorbová, je nezbytný pro růst, vývoj a obnovu všech tělesných tkání. Je nezbytný pro biosyntézu kolagenu, L-karnitinu a některých neurotransmiterů. Také se podílí na metabolismu bílkovin. Je důležitým fyziologickým antioxidantem a pomáhá omezovat škodlivé účinky volných radikálů. Kromě biosyntetické a antioxidační funkce hraje vitamín C důležitou roli v imunitních funkcích a zlepšuje vstřebávání nehemového železa, což je forma železa obsažená v potravinách rostlinného původu. Pomáhá s hojením ran a udržováním zdravých chrupavek, kostí a zubů. Vitamín C je používán jako prostředek prevence mnoha zdravotních potíží. Je doporučován pro prevenci rakoviny, kardiovaskulárních onemocnění, makulární degeneraci, šedému zákalu a nachlazení.

Je to ve vodě rozpustný vitamín, který je přirozeně obsažen v některých potravinách. Doporučené denní dávkování vitamínu C je 80 mg, sportovci, kuřáci, lidé ve stresu a s infekčními onemocněními by ho měli přijímat více. Nedoporučuje se užívat více než 2000 mg za den, i když nadbytek vitamínu C tělo vylučuje močí. Lidé, na rozdíl od většiny živočichů, nejsou schopni vitamín C endogenně syntetizovat, a proto je důležité ho pravidelně přijímat ze stavy nebo z doplňků. Nedostatečný příjem vitamínu C způsobuje kurděje, které jsou charakterizovány únavou, ochablostí a rozsáhlou slabostí pojivové tkáně.

„Vitamín C je důležitý antioxidant a má mnoho benefitů na naše zdraví. Doporučil bych ho užívat lidem, kteří mají zvýšené požadavky na fyzickou a psychickou výkonnost a nezískávají jeho dostatek ze stravy. Jeho vyšší dávky jsou také vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem nebo při nachlazení.“
Ing. Vít ŠimbovskýNutriční specialista Mujvit

Vitamín C má pozitivní vliv na imunitní systém. Podporuje tvorbu bílých krvinek, které bojují proti infekcím a chorobám. Přispívá k posílení imunitního systému a zlepšení obranyschopnosti těla.

Vitamín C je klíčový pro zdravou a mladistvou pleť. Je silným antioxidantem, který pomáhá chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály. Podporuje tvorbu kolagenu, který zlepšuje pevnost a elasticitu pokožky. Vitamín C také napomáhá vyrovnat tón pleti a redukovat příznaky stárnutí.

Vitamín C může pomoci zvládat stres. Při stresu se zvyšuje hladina stresových hormonů a volných radikálů v těle. Vitamín C působí jako antioxidant a pomáhá neutralizovat volné radikály, které vznikají během stresových reakcí. Tím pomáhá udržovat rovnováhu a snižuje negativní dopady stresu na tělo.

Vitamín C je důležitý pro zdraví očí. Jeho antioxidanty chrání oční tkáně před poškozením způsobeným oxidativním stresem. Vitamín C také podporuje tvorbu kolagenu v očních tkáních, což je důležité pro zachování zdravé rohovky a sítnice.

Výzkum a provedené
studie.


Počet provedených studií

4

Roky studia
 

1996-2016

Vitamín C byl dlouho studován z hlediska jeho účinku na imunitní systém. Mnoho z těchto studií mluví o tom, že vitamín C podporuje imunitní systém.* Přeložili jsme pro vás některé studie týkající se vitamínu C  a jeho vlivu na imunitní systém.  Více v sekci knihovna výzkumu. Počet provedených studií

1

Roky studia
 

2016

Mnoho lidí nejí dostatek ovoce a zeleniny. Doporučuje se jíst tři až pět porcí zeleniny denně a dvě až čtyři porce ovoce. Pokyny pro stravování z roku 2010 doporučují, aby polovina každého vašeho jídla byla složena z ovoce a zeleniny. Ovoce a zelenina obsahují mnoho vitamínu C, takže pokud jíte málo ovoce a zeleniny, měli by jste zvážit jeho doplnění.*


*Tento vědecký výzkum je určen pouze pro informační účely. Uvedené výsledky se nemusí nutně projevit u všech osob. Mujvit poskytuje tyto informace jako službu. Tyto informace by neměly být používány, jako doporučení na konkrétní produkty. Jedná se o doplněk stravy, a tudíž tento produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy.

Často kladené dotazy

Co je vitamín C?

Vitamín C neboli kyselina askorbová je vitamín rozpustný ve vodě. Lidé, na rozdíl od většiny živočichů, nejsou schopni vitamín C endogenně syntetizovat, a proto je důležité ho pravidelně přijímat ze stavy nebo z doplňků.

Pozitivní účinky vitamínu C?

Vitamín C je nezbytný pro růst, vývoj a obnovu všech tělesných tkání. Je nezbytný pro biosyntézu kolagenu, L-karnitinu a některých neurotransmiterů. Také se podílí na metabolismu bílkovin. Je důležitým fyziologickým antioxidantem a pomáhá omezovat škodlivé účinky volných radikálů. Kromě biosyntetické a antioxidační funkce hraje vitamín C důležitou roli v imunitních funkcích a zlepšuje vstřebávání nehemového železa, což je forma železa obsažená v potravinách rostlinného původu. Pomáhá s hojením ran a udržováním zdravých chrupavek, kostí a zubů.

V jakých potravinách je obsažen vitamín C?

Vitamín C je obsažen v červených paprikách, rajčatech, kiwi, jahodách, pomerančích, brokolici, květáku a v mnoho dalším ovoci a zelenině.

Příznaky nedostatku vitamínu C?

Nedostatek vitamínu C způsobuje kurděje, které jsou charakterizovány únavou, ochablostí a rozsáhlou slabostí pojivové tkáně.

U jakých lidí je vyšší pravděpodobnost nedostatku vitamínu C?

Vyšší pravděpodobnost nedostatku vitamínu C je u lidí, co kouří nebo pijí pravidelně alkohol. Kouření a žvýkání tabáku je spojeno s nižšími hladinami vitamínu C v těle a alkohol způsobuje vyplavování vitamínu C močí. Nedostatkem mohou trpět také lidi s některými gastrointestinálními onemocněními, některými typy rakoviny, nebo lidé, kteří nemají ve stravě pravidelný dostatek ovoce a zeleniny. Jeho vyšší příjem je vhodný i pro sportovce a lidi s vyšší fyzickou a psychickou námahou.

Při jakých zdravotních problémech je dobré užívat vitamín C?

Užívání vitamínu C může pomoci lidem s vysokým krevním tlakem, zvýšenou kyselinou močovou v krvi nebo při nachlazení a oslabenou imunitou.

Upozornění:

Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada plnohodnotné stravy. Doplňky stravy nenahrazují vyváženou stravu a zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte po uplynutí minimální doby trvanlivosti. Přípravek se nedoporučuje při přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Těhotným ženám a kojícím matkám doporučujeme poradit se s lékařem. Výrobek není určen pro děti do 3 let.

Vitamín C

130 Kč