Doprava po celé ČR na nás

Doprava po celé ČR na nás

Železo fumarát

Železo je zodpovědné za produkci krve. Pomáhá buňkám produkovat energii a odstraňovat oxid uhličitý z těla. Železo je také nezbytné pro tělesný růst, neurologický vývoj, fungování buněk a syntézu některých hormonů.

30 Tablet, (Železo: 14 mg) Fumarát železnatý.
Vegan,
Referenční hodnota příjmů viz. etiketa.
Dobře podložené výzkumem, 

Skladem

160 Kč

O Železu

Železo je zodpovědné za produkci krve. Pomáhá buňkám produkovat energii a odstraňovat oxid uhličitý z těla. Železo je hlavní složkou hemoglobinu, typu bílkoviny v červených krvinkách, která přenáší kyslík z plic do všech částí těla. Bez dostatečného množství železa není dostatek červených krvinek pro přenos kyslíku, což vede k únavě. Železo je také součástí myoglobinu, bílkoviny, která přenáší a ukládá kyslík speciálně ve svalových tkáních. Železo je také nezbytné pro tělesný růst, neurologický vývoj, fungování buněk a syntézu některých hormonů. Železo se používá k léčbě nebo prevenci anémie (nižší než normální počet červených krvinek).

Železo patří mezi stopové minerály, které tělo potřebuje v menším množství. Přirozeně se nachází hlavně v živočišných zdrojích jako je hovězí maso, jehněčí maso a játra. Železo však najdeme i v rostlinných zdrojích, k těm nejbohatším zdrojům se řadí obiloviny, luštěniny, listová zelenina a zelené potraviny, sója, droždí, ořechy, sušené ovoce (meruňky, švestky, rozinky) nebo sušené houby. Doporučená denní dávka železa je 10 mg pro muže a 15 mg pro ženy. Nedostatek železa v krvi je spojen s únavou, špatnou pozorností, pocity na omdlení, bledou a suchou kůží, popraskanými koutky, afty, křehkými nehty a bušením srdce.

„Železo bych doporučil hlavně ženám, protože přirozeně přichází o krev. Je důležité i pro těhotné ženy a lidi co mají ve stravě méně masa, jako jsou například vegani a vegetariáni. Nadbytek železa může být škodlivý, a proto byste se vždy před užíváním měli poradit se svým lékařem. “
Ing. Vít ŠimbovskýNutriční specialista Mujvit

Železo je nezbytné pro správnou funkci svalů. Hraje klíčovou roli při přenosu kyslíku do svalových buněk, což je nezbytné pro jejich kontrakci a výkon. Dostatečná hladina železa podporuje sílu, výdrž a zlepšuje regeneraci svalů po fyzické námaze.

Železo je důležité pro zdraví srdce. Hraje klíčovou roli při tvorbě červených krvinek, které jsou zodpovědné za přenos kyslíku do srdce a zajištění jeho správného fungování. Nedostatek železa může vést k anémii a sníženému kyslíkovému zásobování srdce, což může mít negativní dopad na jeho funkci.

Železo je nezbytné pro správný metabolismus energie v těle. Pomáhá přeměňovat živiny, zejména cukry a tuky, na energii, kterou tělo potřebuje pro své každodenní funkce. Dostatečná hladina železa podporuje energii, vitalitu a snižuje pocit únavy a vyčerpání.

Železo je klíčovým minerálem pro tvorbu hemoglobinu, který je součástí červených krvinek a je zodpovědný za přenos kyslíku do těla. Dostatečná hladina železa v těle podporuje tvorbu zdravých červených krvinek a udržuje optimální hladinu hemoglobinu. To má přímý vliv na kvalitu krve, její schopnost přenášet kyslík a živiny.

Výzkum a provedené
studie.


Počet provedených studií

1

Roky studia
 

2014

Lidé, kteří jsou vegani / vegetariáni, mohou mít větší šanci na nedostatek železa, protože vysoce tučné masné výrobky jsou nejlepším zdrojem železa.*Počet provedených studií

2

Roky studia
 

2013-2016

Železo je základní minerál, který je zodpovědný za transport kyslíku a produkci červených krvinek. * Železo by mělo být doplňováno pouze pro lidi, kteří ho ve své stravě mají nedostatek. Příjem nadměrného množství železa může být nebezpečný, proto ho neužívejte, pokud se předem neporadíte s Vaším lékařem.


*Tento vědecký výzkum je určen pouze pro informační účely. Uvedené výsledky se nemusí nutně projevit u všech osob. Mujvit poskytuje tyto informace jako službu. Tyto informace by neměly být používány, jako doporučení na konkrétní produkty. Jedná se o doplněk stravy, a tudíž tento produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy.

Často kladené dotazy

Co je železo?

Železo je stopový minerál, který tělo potřebuje v menším množství.

Pozitivní účinky železa?

Železo je hlavní složkou hemoglobinu, typu bílkoviny v červených krvinkách, která přenáší kyslík z plic do všech částí těla. Bez dostatečného množství železa není dostatek červených krvinek pro přenos kyslíku, což vede k únavě. Železo je také součástí myoglobinu, bílkoviny, která přenáší a ukládá kyslík speciálně ve svalových tkáních. Železo je také nezbytné pro tělesný růst, neurologický vývoj, fungování buněk a syntézu některých hormonů.

V jakých potravinách je obsaženo železo?

Železo je obsaženo hlavně v živočišných zdrojích, jako je hovězí maso, jehněčí maso a játra. Železo však najdeme i v rostlinných zdrojích, k těm nejbohatším zdrojům se řadí obiloviny, luštěniny, listová zelenina a zelené potraviny, sója, droždí, ořechy, sušené ovoce (meruňky, švestky, rozinky) nebo sušené houby.

Příznaky nedostatku železa?

Nedostatek železa je spojen s únavou, špatnou pozorností, pocity na omdlení, bledou a suchou kůží, popraskanými koutky, afty, křehkými nehty a bušením srdce.

U jakých lidí je vyšší pravděpodobnost nedostatku železa?

Nedostatkem železa mohou trpět lidé při jeho nedostatečném příjmu ze stravy, při krvácení a poruchách vstřebávání železa. U žen může být nedostatek železa způsobený silnou menstruací a těhotenstvím.

Při jakých zdravotních problémech je dobré užívat železo?

Železo se používá k léčbě nebo prevenci anémie (nižší než normální počet červených krvinek) nebo anémie z nedostatku železa v krvi.

Upozornění:

Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada plnohodnotné stravy. Doplňky stravy nenahrazují vyváženou stravu a zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte po uplynutí minimální doby trvanlivosti. Přípravek se nedoporučuje při přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Těhotným ženám a kojícím matkám doporučujeme poradit se s lékařem. Výrobek není určen pro děti do 3 let.

Železo

160 Kč

Podobné produkty