Doprava po celé ČR na nás

Doprava po celé ČR na nás

Draslík

Draslík pomáhá udržovat normální hladinu tekutin uvnitř našich buněk. Má vliv na vedení nervových impulzů, svalovou kontrakci, pravidelný srdeční rytmus, normální srdeční tlak a také pomáhá přesouvat živiny do buněk a odpadní produkty z buněk ven.

30 Kapslí, (Draslík: 300 mg) V bioaktivní formě – velmi dobře využitelná tělem.
Referenční hodnota příjmů viz. etiketa.
Dobře podložené výzkumem, 

Skladem

150 Kč

O Draslíku

Draslík neboli citrát draselný je bioaktivní forma draslíku, která je velmi dobře využitelná tělem. Draslík je nezbytný minerál, který potřebují všechny tkáně v těle. Jeho hlavní úlohou je pomáhat udržovat normální hladinu tekutin uvnitř našich buněk. Někdy je označován jako elektrolyt, protože je nositelem malého elektrického náboje, který aktivuje různé buněčné a nervové funkce. Je potřebný k různým chemickým reakcím těla. Draslík má vliv na vedení nervových impulzů, svalovou kontrakci, pravidelný srdeční rytmus, normální srdeční tlak a také pomáhá přesouvat živiny do buněk a odpadní produkty z buněk ven. Draslík součástí některých léku k prevenci nízké hladiny draslíku, léčbě vysokého krevního tlaku a prevenci mrtvice. Naopak některé léky, jako například diuretika snižují hladinu draslíku v krvi.

Draslík patří mezi makrominerály, které tělo potřebuje ve větším množství. Přirozeně nachází v listové zelenině, fazolích, ořechách, mléčných výrobcích, sušeném ovoci, avokádu, bramborách, banánech, špenátu a brokolici. Doporučená denní dávka draslíku se pohybuje okolo 370 mg, jelikož je draslík obsažen v mnoha potravinách jeho užívání z doplňků stravy se doporučuje nižší, než je doporučená denní dávka, ale je důležitá jeho pravidelnost užívání. Nízký obsah draslíku je spojen s rizikem vysokého krevního tlaku, srdečními onemocněními, mrtvicí, artritidou, rakovinou, poruchami trávení a neplodností.

„Draslík bych doporučil užívat lidem, kteří se více potí, mají vysoký krevní tlak, problémy se srdcem nebo mají špatné trávení.“
Ing. Vít ŠimbovskýNutriční specialista Mujvit

Draslík je důležitým minerálem pro správnou funkci svalů. Podporuje jejich kontrakci a relaxaci, což je klíčové pro normální pohyb a sílu svalů. Dostatečná hladina draslíku v těle může pomoci předcházet svalové slabosti, křečím a únavě.

Draslík hraje klíčovou roli v udržování zdravého srdečního rytmu. Podporuje elektrickou stabilitu srdce a pomáhá udržovat správnou srdeční frekvenci. Nedostatek draslíku může vést k poruchám srdečního rytmu a zvýšenému riziku srdečních onemocnění.

Draslík je nezbytný pro přeměnu živin na energii v těle. Pomáhá udržovat optimální metabolismus a fungování buněk, což přispívá k vyšší úrovni energie. Dostatečná hladina draslíku může pomoci snížit únavu a zvýšit celkovou vitalitu.

Draslík je důležitý pro správnou činnost trávicího systému. Pomáhá regulovat střevní motilitu a přispívá k plynulému trávení potravy. Draslík také podporuje rovnováhu tekutin v těle, což je důležité pro správnou hydrataci a eliminaci odpadních látek.

Výzkum a provedené
studie.


Počet provedených studií

4

Roky studia
 

1999-2013

Pozorovací studie naznačují, že zvýšený příjem draslíku z ovoce a zeleniny je spojen se zvýšenou hustotou minerálů v kostech. Tyto důkazy v kombinaci s důkazy z metabolických studií a několika klinických studií naznačují, že draslík ve stravě může zlepšit zdraví kostí.*Počet provedených studií

5

Roky studia
 

1992-2015

Nízký příjem draslíku zhoršuje reabsorpci vápníku v ledvinách, čímž se zvyšuje vylučování vápníku močí a potenciálně způsobuje hyperkalciurii a ledvinové kameny. Nízké hladiny draslíku v moči také přispívají k rozvoji ledvinových kamenů.*


*Tento vědecký výzkum je určen pouze pro informační účely. Uvedené výsledky se nemusí nutně projevit u všech osob. Mujvit poskytuje tyto informace jako službu. Tyto informace by neměly být používány, jako doporučení na konkrétní produkty. Jedná se o doplněk stravy, a tudíž tento produkt není náhradou pestré a vyvážené stravy.

Často kladené dotazy

Co je draslík?

Draslík je makrominerál, který tělo potřebuje ve větším množství. Draslík je také důležitý elektrolyt a třetí nejvíce obsažený minerál v lidském těle. Jde o hlavní látku, která se spolu se sodíkem každodenně podílí na mnoha důležitých procesech, především udržování správné hladiny tekutin a minerálů v těle. Glukonát draselný je chelátová vazba draslíku, která je tělem nejlépe vstřebatelná.

Proč citrát draselný?

Draslík neboli citrát draselný je bioaktivní forma draslíku, která je velmi dobře využitelná tělem. Citrát draselný a glukonát draselný jsou dvě nejlépe vstřebatelné formy draslíku. (mimo draslíku v lécích na předpis)

Pozitivní účinky draslíku?

Draslík je nezbytný minerál, který potřebují všechny tkáně v těle. Jeho hlavní úlohou je pomáhat udržovat normální hladinu tekutin uvnitř našich buněk. Někdy je označován jako elektrolyt, protože je nositelem malého elektrického náboje, který aktivuje různé buněčné a nervové funkce. Je potřebný k různým chemickým reakcím těla. Draslík má vliv na vedení nervových impulzů, svalovou kontrakci, pravidelný srdeční rytmus, normální srdeční tlak a také pomáhá přesouvat živiny do buněk a odpadní produkty z buněk ven.

V jakých potravinách je obsažen draslík?

Draslík je obsažen v listové zelenině, fazolích, ořechách, mléčných výrobcích, sušeném ovoci, avokádu, bramborách, banánech, špenátu a brokolici.

Příznaky nedostatku draslíku?

Nedostatek draslíku je spojen s rizikem vysokého krevního tlaku, srdečními onemocněními, mrtvicí, artritidou, rakovinou, poruchami trávení a neplodností.

U jakých lidí je vyšší pravděpodobnost nedostatku draslíku?

Nedostatkem draslíku mohou trpět lidé při jeho nedostatečném příjmu ze stravy, špatným pitným režimem a při užívání diuretik.

Při jakých zdravotních problémech je dobré užívat draslík?

Užívání draslíku může pomoci lidem, kteří mají vysoký krevní tlak, arytmie, nízkou hladinu draslíku v krvi a při užívání diuretik.

Upozornění:

Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada plnohodnotné stravy. Doplňky stravy nenahrazují vyváženou stravu a zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Nepoužívejte po uplynutí minimální doby trvanlivosti. Přípravek se nedoporučuje při přecitlivělosti na kteroukoliv složku přípravku. Těhotným ženám a kojícím matkám doporučujeme poradit se s lékařem. Výrobek není určen pro děti do 3 let.

Draslík

150 Kč

Podobné produkty